چرا ارگانیک؟

چرا ارگانیک؟ 1396/06/11

درباره محصولات ارگانیک:

تعریف محصول ارگانیک: محصول ارگانیک به محصولی گفته می­ شود که در هیچ یک از مراحل تولید و نگهداری آن از هیچگونه مواد شیمیایی و غیر طبیعی استفاده نشده باشد.

 

محصولات ارگانیک ما

1- حبوبات : شامل انواع لوبیا، نخود، عدس، لپه و ...

2- برنج و فراورده­ های آن: شامل انواع برنج، آرد برنج و...

3- گندم و فراورده­ های آن: شامل گندم کامل، آرد گندم سفید، آرد گندم سبوس دار، نان و...

4- سبزیجات و صیفی جات و ....

5- انواع ماکارونی، پاستا، اسپاگتی و ...

6- عسل بدست آمده از انواع گیاهان ارگانیک

7- انواع رب­ ها و سس ­ها

8- انواع عرقیات ارگانیک

9- شوینده­ ها: شامل شوینده­ های بدن مثل صابون، شامپو و...، شوینده ­های سطح، شوینده های ظروف و البسه و...

  معرفي كاربردهای محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک نقش بسیار قابل توجهی در موضوع سلامتی ، پیشگیری از انواع بیماری ها و در بسیاری از مواقع درمان بیماری های قلبی، انواع سرطان ها، اختلالات فشار خون و دیابت در جامعه انسانی داشته، بطوریکه در حال حاضر کلیه کشورهای پیشرفته شهروندان خود را نسبت به مصرف اینگونه مواد تشویق نموده و سعی در سخت­ تر کردن استانداردهای مواد غیر ارگانیک دارند.

 

بررسی سابقه مصرف محصولات ارگانیک

در اروپا و آمریکای شمالی تقریبا از دهه آخر قرن بیستم عنایت به این موضوع با توجه به شیوع بیماری های غیر واگیر، همچون فشار خون، دیابت، بیماریهای قلبی، انواع سرطان و... توسط دولت ها و بالطبع بخش خصوصی افزایش یافت به نحوی که امروزه در این کشورها بازارهای محصولات ارگانیک در حال محو کامل بازار محصولات شیمیایی و صنعتی بوده و مجوزهای ارگانیک صادره از آمریکا و اروپا، معتبرترین مجوزهای موجود در جهان می­باشند.

اما در ایران در همین چند سال اخیر توجه به این موضوع صرفا در بخش خصوصی افزایش یافته و بنابراین اطلاعات دقیقی در خصوص تولید این محصولات در دست نمی­ باشد. ولی به جرات میتوان گفت که میزان تولید و مصرف مواد غذایی ارگانیک، کمتر از 2% از سهم تولید و مصرف کل مواد غذایی مصرفی کشور را به خود اختصاص داده است. در خصوص شوینده ­ها که هیچگونه تولیدی در کشور در حال حاضر وجود ندارد.

 

تحليل ضرورت اجرای پروژه محصولات ارگانیک

از ويژگي های خاص این محصولات، عدم تغییر در پروسه تولید آن است زيرا سیستم کشاورزی و پروسه­ های بعدی به همان شکل سابق انجام شده و صرفا بجای کودهای شیمیایی از کودهای مینرال و ارگانیک استفاده میشود که عملکرد زمین را نیز افزایش داده و بالطبع نسبت تولید در هکتار نیز افزایش خواهد یافت، مواد بسته بندی این محصولات معمولا طبیعی، مثل کاغذ یا شیشه بوده (بجز موارد خیلی خاص که به دلیل راحتی در حمل و نقل و یا جلوگیری از نفوذ نور خورشید، از مواد پلیمری استفاده میشود، که در این حالت نیز از بهترین مواد و با رعایت استانداردهای بسیار سختگیرانه استفاده می شود) که باعث حفظ خواص طبیعی محصولات خواهد شد، که در شرایط انبارداری معمولی دارای عمر ماندگاری مناسب می باشد. ضمناً در بسته بندی این محصولات نیز از تجهيزات بسيار ساده میتوان استفاده نمود.

نظرات خود را درباره این مطلب ارسال کنید

برای اطلاع از فروش ویژه و محصولات جدید در خبر نامه عضو شوید:
فروشگاه اینترنتی آکس
شرکت آرمان کیمیای سبز